szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A szombati Magyar Közlönyben jelent meg az a kormányhatározat, melynek értelmében a versenyképesség-növelő támogatás eddigi 169 milliárd forintos keretét 50 milliárd forinttal növeli meg a kormány.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A versenyképesség-növelő támogatás előirányzatának megemeléséről szóló kormánydöntés értelmében a hazai cégek számára rendelkezésre álló 169,3 milliárd forintos pályázati keretösszeget azonnal 30 milliárd forinttal meg kell emelni, valamint további 20 milliárd forintot a későbbi igények fényében elő kell teremteni. A forrás előteremtésének felelőse a pénzügyminiszter és a külgazdasági miniszter.

A feltételek a következők:

A pályázaton Magyarországon székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkező, közép-vagy nagyvállalkozás formájában működő gazdasági társaság vehet részt. A nyerteseknek kötelezettségek kell vállalniuk arra, hogy bázislétszámukat a pályázat benyújtásától a beruházás befejezéséig, de legalább 2020. december 31-ig fenntartják és 2021. június 30-ig legalább nettó 150 ezer euró értékű beruházást valósítanak meg Magyarországon.

Ezzel a kormány összesen 219 milliárd forintnyi ingyenpénzzel (vissza nem térítendő forrással) támogatja a feldolgozóipari és üzleti szolgáltató központi szektorban működő közép- és nagyvállalatokat.A pályázat részletei szerint a támogatás formáját tekintve vissza nem térítendő készpénztámogatás, amely 2020. december 31-ig nyújtható és előlegként fog a feldolgozóipari és üzleti szolgáltató központi szektorban működő közép-és nagyvállalatok számára rendelkezésre állni. A beruházási értékhez kötött támogatás mértéke nem haladhatja meg a 800 ezer eurónak megfelelő forintösszeget.

A portfolio.hu beszámolója szerint az elmúlt két hónapban (a pályázatot április közepén hirdette ki a kormány) minden héten újabb és újabb nagyvállalati nyerteseket mutatott be a kormány, rendszerint Szijjártó Péter külgazdasági miniszter felszólalásával. A pályázati keretösszeget pedig folyamatosan bővíteni kellett a felmerülő jelentős igények fényében. Az induló keretösszeg áprilisban 50 milliárd forint volt, majd a Gazdaságvédelmi Alap terhére május végén 50 milliárd forinttal emelte a pályázat keretét, majd június végén további 69 milliárd forintot csoportosított át erre a célra.