szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Biometrikus szenzorokkal válogatták ki a legerősebb áprilisi hirdetéseket.

Hiába is tagadnánk, ha megfog egy reklám, fiziológiai reakcióink lebuktatnak. Az ebben rejlő üzleti lehetőségeket igyekszik kihasználni a Synetiq nevű magyar startup, amelyik – mint a Store Insider írja – mintegy 40, a koronavírusra reagáló reklám közül választotta ki a leghatásosabb hármat.

Az elemzők biometrikus szenzorokkal vizsgálták, hogy a hirdetések milyen reakciót váltanak ki. A technológia az érzelmeket igyekszik számszerűsíteni, segítségével másodpercről másodpercre követhető a videók hatása. Ez alapján úgy találták, az áprilisi reklámfelhozatalból a legjobb három ez volt:

  • Pöttyös: #leszmég
  • OTP Bank: Csekkbefizetés biztonságosan
  • Soproni: #maradjotthon

A túrórudi-reklám a nyár várását és a nosztalgiázást keretezte át: arra fókuszált, hogy "lesz még" olyan, hogy emberek találkozhatnak egymással, és hogy valaki beleharaphat más túró rudijába, mint a járvány előtt.

A bank- és a sörreklám pedig a távolságtartás teremtette sajátos helyzeteket vitte képernyőre – előbbi a családi kötelékekre, utóbbi a magyarságtudatra építve. Közös volt mindben a visszafogott márkázás, a mosolygó szereplők felvonultatása és a pozitív hangvétel.

Gyükeri Mercédesz Vállalkozás

Megtaláltuk a magyar céget, amelyiknek senki nem tud hazudni

Hiába is tagadnánk, ha megfog egy reklám, fiziológiai reakcióink lebuktatnak – a "lebuktatásban" rejlő üzleti lehetőségeket igyekszik kihasználni egy magyar startup. A Synetiqnél tudják, miért lett sikeres Kasszás Erzsi, még ha illett is utálni.