szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

9 ezer munkahely megszűnésével járó átszervezésre kényszerül a repülőgép-hajtóműveket gyártó Rolls-Royce, mert a járvány padlóra küldte a polgári légi közlekedést. A cégnek Magyarországon repülőgép-hajtóműveket fejlesztő leányvállalata működik.

Hatalmas „átszervezést” jelentett be a repülőgép-hajtóműveket is gyártó Rolls-Royce. A csoport közleménye szerint az átszervezés oka, hogy a koronavírus-járvány miatt jelentősen visszaesett a kereslet a csoport civil légiközlekedés számára gyártott hajtóművei, illetve a hajtóművekkel kapcsolatos szolgáltatások iránt. Várakozásaik szerint évekbe fog telni, mire a civil légi közlekedési szektor visszaáll a járvány kitörése lőtt látott szintre.

Az átszervezéstől a Rolls-Royce évi 1,3 milliárd font (körülbelül 508 milliárd forint) megtakarítást vár. A cégcsoport világszinten 52 ezer embert foglalkoztat, várakozásaik szerint közülük 9 ezret kénytelenek lesznek elbocsátani.

Ez Magyarországot is érintheti, a Rolls-Royce-nak ugyanis van magyar leánya, ráadásul épp a repülőiparban. Kerestük a céget, hogyan fogja érinteni a magyar leányt a kiadáscsökkentés, amint válaszolnak, közzétesszük.

A Rolls-Royce 2019 októberében felvásárolta a Siemens korábban eAircraft részlegként ismert elektromos és hibrid légi hajtásrendszereket fejlesztő üzletágát. Ezzel a lépéssel a Rolls-Royce magyarországi leányvállalatot hozott létre, ahol a Siemenstől átvett több mint 100 mérnök dolgozik – közölte a cég akkoriban az Airportal.hu szaklappal. A Siemens korábbi magyarországi és német üzletága mintegy 180 szakembert foglalkoztat, akik a teljesen elektromos és hibrid megoldások széles skáláját fejlesztik a repülőipar számára.